Linie lotnicze wracają do Krakowa. Ale tłoku na Balicach nie ma

Od 29 czerwca ponowie z Balic lata KLM. Wcześniej rejsy wznowiły LOT, Lufhansa, Wizz Air i Ryanair. Z początkiem lipca uruchomienie regularnych lotów zapowiadają kolejne linie lotnicze. Ale rejsów będzie dużo mniej niż przed wybuchem epidemii koronawirusa.

Od dwóch tygodni dozwolone są loty międzynarodowe. Ale na krakowskim lotnisku wielkiego ruchu nadal nie ma. Wprawdzie rejsy już wznowiły dwie największe tanie linie lotnicze – Wizz Air i Ryanair – ale tylko na kilku trasach. I samoloty tych przewoźników latają znacznie rzadziej niż do tej pory. 29 czerwca loty z Balic do Amsterdamu wznowił KLM.

Czy lipiec przyniesie bardziej dynamiczny powrót do normalności? Tak można by sądzić po zapowiedziach linii lotniczych. LOT poinformował o wakacyjnej ofensywie. Ryanair już jakiś czas temu zapowiadał powrót wielu połączeń w lipcu.

Od 1 lipca z Balic ma latać Easy Jet. 3 lipca na krakowskie lotnisku po przerwie wraca Air France, loty ma też wznowić Norwegian. Na lipiec rejsy zapowiada też kilku innych przewoźników. Ale nadal wiele linii odkłada powrót do Krakowa na sierpień lub wrzesień. A są i takie, które zawiesiły rejsy do odwołania.

Kiedy zaczną latać z Krakowa

EASYJET – 1 lipca
AIR FRANCE – 3 lipca
NORWEGIAN – 3 lipca
FLYDUBAI – 4 lipca
BRITISH AIRWAYS – 10 lipca
SWISS – 14 lipca
AUSTRIAN AIRLINES – 14 lipca
JET2.COM – 16 lipca
EL AL – 3 sierpnia
SAS – 16 sierpnia
TRANSAVIA – 31 sierpnia
EL AL – 3 sierpnia
EUROWINGS – 1 września
FINN AIR – 1 września
Brussels Airlines – 2 września
AEGEAN – zawieszone loty
LAUDAMOTION – zawieszone loty

GS

Ryanair zaczyna latać z Balic. Sprawdź, gdzie i kiedy możemy polecieć. Cała siatka połączeń z Krakowa

Najnowsze

Co w Krakowie