Kolejny atak na kontrolera biletów. Został zaatakowany przez gapowicza

To już kolejny atak na kontrolora biletów w Krakowie. Kontroler został zaatakowany podczas sprawdzania biletów w autobusie nr 129 w okolicach Dworca Głównego – poinformowała firma Rewizor, która odpowiada za kontrolę biletów w pojazdach komunikacji miejskiej.

Do ataku na kontrolera doszło 20 kwietnia po godzinie 13 w autobusie nr 129. Na odcinku pomiędzy przystankami Politechnika i Dworzec Główny Zachód okazało się, że jeden z pasażerów nie posiada biletu. Jak relacjonuje rzecznik prasowy firmy, pasażer mimo wielokrotnych próśb nie chciał okazać dokumentu tożsamości.

 – Był agresywny i prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających, próbował uciekać i przepychać się z kontrolerami. Niestety mimo zablokowanych wszystkich drzwi w autobusie udało mu się uciec przez otwarte okno. Na miejsce przyjechała Policja, która zabezpieczyła telefon i bluzę pozostawioną przez pasażera. Przyjechało także pogotowie do kontrolera, który w wyniku przepychanek z agresywnym pasażerem doznał urazu głowy, stłuczenia barku i ramienia. Kontroler został zabrany na SOR. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim – mówi Piotr Wieczorek, rzecznik prasowy firmy Rewizor. 

Seria ataków podczas kontroli biletów zaczęła się jesienią ubiegłego roku. Od listopada ubiegłego roku, doszło do aż osimi takich zdarzeń. Piotr Wieczorek powiedział, że „pasażerowie i gapowicze w Krakowie są bardziej agresywni niż w innych miastach”. – Wynika to, moim zdaniem, ze złych doświadczeń mieszkańców podczas kontroli w przeszłości, ale i z fali nienawiści – podkreślił. Zdaniem rzecznika, hejt wobec kontrolerów jest podsycany w internecie.

O tym problemie pisaliśmy już kilkukrotnie – mieszkańcy Krakowa wymieniają się informacjami na temat kontroli na publicznych grupach facebookowych. Według Wieczorka wiele komentarzy na tej grupie jest przepełnionych hejtem wobec rewizorów, pasażerowie publikują też ich zdjęcia. – Ostatnio, gdy gapowiczka nie chciała okazać dokumentu tożsamości, inni pasażerowie stanęli w jej obronie – zaznaczył Wieczorek podkreślając, że kontrolerzy tylko wykonują swoje obowiązki.

Internauci polują na kontrolerów firmy Rewizor. Trzecie pobicie w tym miesiącu

 

4 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie