Kolejny wypadek taksówki na aplikacje. Czarna seria w Krakowie (ZDJĘCIA)

Trwa czarna seria wypadków z udziałem kierowców taksówek z aplikacji. Przed północą na skrzyżowaniu ulic Klimeckiego i Powstania Wielkopolskiego doszło do zderzenia czterech pojazdów, w tym taksówki z aplikacji. Tydzień temu na tym samym skrzyżowaniu również doszło do wypadku z udziałem taksówki z aplikacji.

Obserwując doniesienia medialne – w tym media społecznościowe monitorujące zdarzenia drogowe – dość często można napotkać informacje o kolizjach z udziałem tzw. taksówek na aplikację. Wśród kierowców wykrywane są też liczne nieprawidłowości, takie jak brak prawa jazdy czy nielegalny pobyt w Polsce. 

Policja nie prowadzi wprawdzie statystyk, które pokazałyby, jaki jest udział tzw. taksówek na aplikację, takich jak Uber czy Bolt, w ogólnej licznie zdarzeń drogowych. Wiadomo jednak, że podczas kontroli kierowców świadczących tego rodzaju usługi – nierzadko wykrywane są nieprawidłowości, a do tego często słychać doniesienia o przestępstwach – szczególnie na tle seksualnym.

To zjawisko nie ominęło też Krakowa. Tylko w ostatnim tygodniu doszło do dwóch poważnych wypadków z udziałem taksówek na aplikacje. Wczoraj przed północą na skrzyżowaniu ulicy Klimeckiego z Powstania Wielkopolskich, doszło do zderzenia 2 pojazdów, jeden z nich dachował. – Niestety były osoby poszkodowane – informował portal 998 Małopolska. W wypadku brała udział taksówka na aplikacje. 

Dwa tygodnie temu, na tym samym skrzyżowaniu doszło do podobnego wypadku. Również brała w nim udział taksówka na aplikacje.  

Nocny wypadek taksówki na aplikację na ulicy Wielickiej (ZDJĘCIA)

Na początku dochodzi do wypadku z udziałem czterech aut. To co je łączy to miejsce zdarzenie – ulica Wielicka – oraz udział w nim taksówki na aplikacje. 

Wypadek z udziałem czterech aut, w tym radiowozu i taksówki (ZDJĘCIA)

 

Najnowsze

Co w Krakowie