Konieczne zwiększenie zakresu prac. Trwa remont torowiska między rondami Mogilskim i Grzegórzeckim

Od 3 czerwca, z powodu prac torowych, tramwaje nie kursują pomiędzy rondem Mogilskim a rondem Grzegórzeckim. Utrudnienia dotknęły kilkanaście linii tramwajowych i autobusowych. Remont miał potrwać siedem tygodni. Utrudnień jest bardzo dużo, ale dobra informacja jest taka, że prace mają zakończyć się w terminie.

Trwają prace przy wymianie rozjazdów po południowej stronie ronda Mogilskiego i północnej stronie ronda Grzegórzeckiego. Na czas remontu konieczne było zamknięcie całego odcinka pomiędzy tymi węzłami. W maju Zarząd Dróg Miasta Krakowa zapowiadał, że roboty potrwają około siedem tygodni, co oznaczałoby, że sytuacja wróci do normy około 22 lipca.

Obecnie torowcy wymieniają układ rozjazdu na węźle rondo Mogilskie” – al. Powstania Warszawskiego. Zajmują się też uszkodzonym odwodnieniem poprzecznym w ciągu al. Powstania Warszawskiego. Teraz ZDMK przekazał, że konieczne jest zwiększenie zakresu prac.

 – Podjęliśmy decyzję o zwiększeniu zakresu prac na rondzie Grzegórzeckim. Wymienimy tam cztery zwrotnice, przebrukujemy peron przystankowy (ul. Powstania Warszawskiego, kierunek: rondo Mogilskie), a także miejscowo wymienimy nawierzchnię na torowisku. Roboty te będą wiązały się z dodatkowymi zmianami w organizacji ruchu, o których poinformujemy niebawem – informuje ZDMK.

Zazwyczaj informacja o zwiększeniu zakresu prac oznaczała przesunięcie zakończenia robót. Czy to wpłynie na termin zakończenia remontu i powrotu tramwajów na stałe trasy? Jak się okazuje – nie. Powrót tramwajów na stałe trasy planowany jest od soboty, 20 lipca – wyjaśnia ZDMK.

Już po rozpoczęciu remontu opisywaliśmy problemy z jakim muszą się zmierzyć pasażerowie komunikacji miejskiej. Mimo trudności, władze miasta  nie planują wprowadzenia osobnego buspasa między rondami, co mogłoby usprawnić komunikację zastępczą.

Tymczasowy buspas między rondami Mogilskim i Grzegórzeckim?

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie