Koparki i barierki na moście Grunwaldzkim. Jeden pas ruchu zamknięty na stałe (ZDJĘCIA)

Na moście Grunwaldzkim trwają przygotowania do wprowadzenia nowej, stałej organizacji ruchu. Ekipy drogowe działają już na miejscu. Od strony Wawelu kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. To nie jedyne zmiany jakie czekają kierowców. W przyszłym roku ma sie zacząć remont generalny przeprawy.

Dlaczego urzędnicy prowadzają takie zmiany? Wszystko przez to , że most jest w coraz gorszym stanie, co wykazała ekspertyza przeprowadzona przez Politechnikę Krakowską na zlecenie ZDMK. Według naukowców most Grunwaldzki może bezpiecznie służyć mieszkańcom Krakowa do 2038 roku. Plan miasta zakłada wyremontowanie przeprawy w celu wydłużenia jej żywotności. Następnie most zostanie zburzony, a w jego miejsce powstanie nowy obiekt. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Nowa, stała organizacja ruchu zostanie wprowadzona jeszcze w czerwcu. Będzie obowiązywało ograniczenie tonażu do 7,5 tony oraz wyłączenie z ruchu samochodowego skrajnego pasa jezdni, od strony Wawelu i przeznaczenia go pod ścieżkę rowerową. Będzie więc taka sama, jak ta która funkcjonowała na moście kilka lat temu. Będzie ona obowiązywała do czasu wybudowania nowej przeprawy.

fot. ZDMK w Krakowie 

Najnowsze

Co w Krakowie