Koronawirus. Rekordowy wzrost zakażeń w Małopolsce! 42 chorych w ciągu ostatniej doby. Ponad 10 tysięcy zakażeń w Polsce

Koronawirus / fot. KRKnews.pl

Aż 42 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono ostatniej doby w Małopolsce. To rekordowy wzrost zakażeń w naszym regionie. Od początku epidemii COVID-19 wykryto u 726 Małopolan.

726 potwierdzonych zakażeń, 21 ofiar śmiertelnych, 88 osób wyleczonych – tak przedstawia się stan epidemiologiczny w Małopolsce na poranek 22 kwietnia 2020 roku. W ciągu ostatniej doby do statystyk doliczono aż 42 nowych chorych. To rekordowy wzrost w naszym regionie. Wczoraj po południu poinformowano o 23 nowych przypadkach zakażenia, dziś rano o kolejnych 19.

Najwięcej zakażeń potwierdzono w Krakowie -liczba chorych dochodzi do 200 (dokładnie jest ich 196). Trudna sytuacja jest także w powiatach bocheńskim (109 zakażeń) i wielickim (99). Najmniej przypadków koronawirusa potwierdzono w powiatach tatrzańskim, miechowskim i chrzanowskim (po 2).

Wśród 21 ofiar śmiertelnych także najwięcej jest mieszkańców Krakowa – z powodu COVID-19 zmarło 9 mieszkańców naszego miasta. W powiecie wielickim odnotowano 3 zgony z powodu koronawirusa, w powiatach limanowski i proszowickim – po 2. Ostatnią ofiarą epidemii w Małopolsce jest 70-letni mężczyzna z Krakowa, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarły miał choroby współistniejące.

W szpitalach przebywa 184 chorych. Najwięcej jest ich w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (156) i Szpitalu Żeromskiego w Krakowie (20). W Dąbrowie Tarnowskiej, Miechowie, Myślenicach, Olkuszu i Chrzanowie leczone są pojedyncze osoby.

Kilka razy było już widać, że wraz ze wzrostem liczby testów na koronawirusa rośnie liczba potwierdzonych przypadków zakażenia. Przez ostatnie 24 godziny w Małopolsce wykonano aż 1248 badań. Dla porównania – dobę wcześniej tylko 515.

W całej Polsce liczba potwierdzonych zakażeń przekroczyła już 10 tysięcy. Koronawirusa wykryto u 10034 osób. Dziś rano poinformowano o 178 nowych przypadkach i kolejnych 3 zgonach. Z powodu koronawirusa zmarły w sumie 404 osoby.

Według rzecznika Ministerstwa Zdrowia Wojciecha Andrusiewicza „transmisję społeczną udało się ograniczyć wprowadzonymi obostrzeniami”, a „skala wzrostu jest mniej więcej stabilna”. Ale przyznaje, że efekty poluzowania obostrzeń będzie można ocenić dopiero na początku przyszłego tygodnia

GS

Kolejna prognoza rozwoju epidemii koronawirusa. Dojdziemy do 12 tysięcy zakażeń

Zobacz także