Koronawirus. 140 nowych zakażeń w Małopolsce, 29 w Krakowie

Fot. Pixabay

Małopolska i Kraków nadal należą do miejsc, gdzie znacząco rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Ostatniej doby w naszym województwie potwierdzono kolejnych przypadków COVID-19, w Krakowie – 29.

Rekord nowych zakażeń padł w czwartek, 27 sierpnia. W Małopolsce były to 233 przypadki koronawirusa, w Krakowie – 57. Dzisiejsze statystyki nie są już tak fatalne, ale trudno uznać je za dobre. W całym województwie potwierdzono 140 kolejnych zakażeń koronawirusem, w Krakowie – 29. Małopolska znowu jest na czele województw z największa liczbą nowych zakażeń. W całym kraju przez ostatnie 24 godziny koronawirusa wykryto u 791 osób.

Z powodu COVID-19 zmarło dziewięć osób: 81-letnia kobieta w miejscowości Łapy, 77-letni mężczyzna w Zawierciu, 45-letni mężczyzna w Poznaniu, 83-letnia kobieta w Grudziądzu i 60-letnia kobieta w Radomiu. Najwięcej osób zmarło w Krakowie, to czterech mężczyzn: 86-latek, 73-latek, 72-latek i 85-latek. W komunikacie podano, że większość osób miała „choroby współistniejące”. 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 140 Małopolan. To 79 kobiet i 61 mężczyzn, w wieku od 3 miesięcy do 94 lat. To mieszkańcy powiatu nowotarskiego (31 osób), Krakowa (30 osób), powiatu limanowskiego (16 osób), Nowego Sącza i powiatów myślenickiego i nowosądeckiego (po 9 osób), wadowickiego (8 osób), oświęcimskiego (5 osób), brzeskiego i krakowskiego (po 4 osoby), gorlickiego i olkuskiego (po 3 osoby), dąbrowskiego, tarnowskiego i tatrzańskiego (po 2 osoby) oraz chrzanowskiego, miechowskiego i proszowickiego (po 1 osobie). 15 nowych chorych jest hospitalizowanych.

„Niestety musimy również poinformować o śmierci 86-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego, 85-letniego mieszkańca Nowego Sącza, 73-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego oraz 72-letniego mieszkańca Nowego Sącza, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 126” – informuje biuro prasowe wojewody małopolskiego.

(GEG)

PILNE!!! Kraków w żółtej strefie

Zobacz także