Koronawirus. Aż 461 nowych przypadków zakażenia w Polsce, kolejna ofiara śmiertelna w Małopolsce

Aż 461 nowych przypadków zakażenia w Polsce potwierdziły badania na koronawirusa – wynika z dzisiejszych danych Ministerstwa Zdrowia. Przybyło też 18 zgonów z powodu koronawirusa. Liczba zakażeń w całym kraju wzrosła do 8379, a liczba ofiar śmiertelnych epidemii – do 332.

Po południu resort zdrowia poinformował o 165 nowych zakażeniach w Polsce, a rano o 296. W sumie to 461 nowych zakażeń w ciągu jednej doby.To drugi najwyższy wynik podczas epidemii w Polsce. Do tej pory najgorszy był 5 kwietnia, kiedy potwierdzono 475 nowych zakażeń.

Z kolei rano do ofiar śmiertelnych doliczono 4 zmarłe osoby, po południu – kolejnych 14.

Wśród Małopolan po południu doliczono do koronawirusowych statystyk 3 kobiety i 9 mężczyzn, w wieku od 16 do 87 lat, z Krakowa (3 osoby), powiatu limanowskiego (5 osób), krakowskiego (2 osoby) oraz wielickiego i brzeskiego (po 1 osobie).  Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, a pozostałe przebywają w izolacji.

W Małopolsce mamy już blisko 600 chorych na koronawirusa. To nie jedyna zła wiadomość – zmarła 91-letnia mieszkanka powiatu proszowickiego zakażona koronawirusem. Kobieta przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 16.

Pocieszeniem może być informacja o 9 nowych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 5 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 27 do 72 lata, którzy w większości przebywali w izolacji.

GS

Koronowirus. Mężczyzna tydzień czeka na test na koronawirusa. Dramatyczny wpis ku przestrodze dla innych!

Najnowsze

Co w Krakowie