Koronawirus. Dłuższy rok akademicki? Decydować będą same uczelnie

Musisz przeczytać

Czy koronawirus spowoduje, że studenci i naukowcy będą mieli krótsze wakacje? Nowy minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek nie wyklucza wydłużenia roku akademickiego. Ale zaznacza, że decyzje w tej sprawie będzie podejmować każda uczelnia oddzielnie.

– W indywidualnych przypadkach wakacje na uczelniach będą najprawdopodobniej krótsze. Decyzje będą podejmowali rektorzy poszczególnych uczelni – powiedział „Super Expressowi” nowy minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek. Zaznaczył, że jego resrt nie podejmie decyzji odgórnej o wydłużeniu nauki na uczelniach, czyli wydłużeniu roku akademickiego i skróceniu wakacji.

Wiele uczelni nie wyklucza, że nauka w trybie zdalnym będzie się odbywać do końca tego roku akademickiego .Niektóre zakładają nawet przeprowadzenie sesji egzaminacyjnej on-line. Oficjalnie uczelnie,podobnie jak szkoły i przedszkola, zamknięte są do 26 kwietnia. Wszystko wskazuje jednak na to, że termin otwarcia placówek edukacyjnych zostanie po raz kolejny przesunięty. Wtedy zarówno uczniowie nie wrócą do szkół, jak i studenci na uczelnie.

GS

Koronowirus. Mężczyzna tydzień czeka na test na koronawirusa. Dramatyczny wpis ku przestrodze dla innych!

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca