Koronawirus. Kiedy luzowanie obostrzeń? A wcześniej godzina policyjna?

Musisz przeczytać

Najwcześniej po Świętach Wielkanocnych możemy spodziewać luzowania obostrzeń. Jest jeden warunek – musimy być już po szczycie trzeciej fali pandemii koronawirusa, czyli musi zacząć spadać liczba nowych zakażeń. A jeśli zakażeń będzie więcej, to możemy się spodziewać dalszych ograniczeń – nawet lockdownu w całym kraju. Czy możliwe jest wprowadzenie godziny policyjnej.

Od dziś lockodown obowiązuje już w 4 województwach: warmińsko-mazurskim, pomorskim, mazowieckim i lubelskim. To w tych regionach stwierdza się najwięcej nowych zakażeń. W kolejce „czeka” Śląsk, ale i Małopolska zaczyna piąć się do góry w koronawirusowych statystykach.

Na razie są apele o dobrowolne pozostanie w domach. Taki wygłosił niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski. Pojawiają się spekulacje, że jeśli jednak trzecia fala pandemii nadal będzie się wznosić, to można się spodziewać nawet wprowadzenia godziny policyjnej, czyli zakazu wychodzenia domu od wieczora do rana.

Czy to możliwe? Przypomnijmy, że o wprowadzeniu godziny policyjnej głośno zrobiło się w Sylwestra. Wtedy jednak rząd nie zdecydował się na ustanowienie zakazu wychodzenia z domu, pozostał tylko przy apelach. Tym razem najprawdopodobniej skończy się na tym samym, bo wielu prawników uważa, że takie ograniczenie – wprowadzane rozporządzeniem- jest sprzeczne z konstytucją.

Większość jest przekonana, że na początku kwietnia zaczną znikać ograniczenia. Świadczą o tym liczne rezerwacje noclegów w miejscowościach turystycznych na długi, majowy weekend.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca