Koronawirus. Kolejne przypadki zakażenia w Małopolsce

Koronawirus / fot. KRKnews.pl

W Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 33 osób. Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 2 osób. W całej Polsce mamy już 749 chorych na koronawirusa, o 116 więcej niż wczoraj.

W pierwszym porannym komunikacie mowa była o 3 nowych przypadkach w Małopolsce, w południe Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 4, a wieczorem o kolejnych 2. – Pierwsze potwierdzenie dotyczy młodej mieszkanki Krakowa, która przebywa pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jej stan jest stabilny. Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 również u mieszkanki powiatu limanowskiego. Jest ona w sile wieku, jej stan jest stabilny. Badania wykonano w czasie, gdy pacjentka – ze względu na inne schorzenie – przebywała w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Przyczyną zakażenia był kontakt z przypadkiem potwierdzonym. Kobieta została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W Szpitalu w Limanowej zostały wdrożone odpowiednie procedury służb sanitarno-epidemiologicznych. Personel i pozostałe osoby z tzw. kontaktu zostały objęte kwarantanną – informuje rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

Tymczasem kilka godzin temu interia.pl podała, że u dwójki dzieci wykryto zakażenie, ale nie ma ich jeszcze w oficjalnych koronawirusowych statystykach. Według Interii, zakażone dzieci znajdują się w Szpitalu Żeromskiego. 

Południowy komunikat mówi 4 kolejnych osobach zakażonych w Małopolsce. – Pierwszy przypadek to mężczyzna w sile wieku, z powiatu krakowskiego. Jego stan jest dobry. Przebywa w izolacji domowej. Drugi przypadek to również mężczyzna w sile wieku z powiatu bocheńskiego. I jego stan jest dobry, będzie przebywał w izolacji domowej. Ponadto dwie zakażone osoby pochodzą z powiatu dąbrowskiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku). Obydwoje są w dobrym stanie, pozostaną w izolacji domowej – informuje rzeczniczka wojewody małopolskiego.

W porannym komunikacie biura prasowego wojewody „pierwszy przypadek to mężczyzna w sile wieku, niepochodzący z Małopolski, który przebywał na turnusie rehabilitacyjnym w 20 Wojskowym Szpitalu Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Krynicy-Zdroju. Decyzją wojskowych służb sanitarno-epidemiologicznych około 200 osób przebywających w Szpitalu zostało objętych kwarantanną. Zakażenie potwierdzono również u dwóch osób z Krakowa: kobiety w sile wieku i młodego mężczyzny”. Wszystkie trzy osoby są w stanie dobrym, zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

W Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 33 osób, w całej Polsce – u 746. Mamy 8 ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce.

– Dalej uważam, że na koniec tego tygodnia możemy mieć dobre kilka tysięcy zakażeń. Najgorsze przed nami. Na pewno znaczy wzrost zachorowań, więcej osób w szpitalach i dla niektórych to się niestety skończy śmiercią – mówił w poniedziałek rano (23 marca 2020) Łukasz Szumowski w RMF FM – Na razie nie czuję optymizmu – dodał.

GS

Koronawirus. Poruszający wpis Tomasza Sikory, którego matka umarła dusząc się. Nie zbadano, czy przyczyną był koronawirus

Zobacz także