Nauczyciele boją się koronawirusa? Kurator Barbara Nowak: Nawet w czasie wojny były komplety, choć groziła za to kara śmierci

– Musimy pokazać, że jesteśmy godni zawodu nauczycielskiego – mówiła na antenie Radia Kraków małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak.
 
Część nauczycieli boi się koronawirusa i biorą urlopy na poratowanie zdrowia lub przechodzą na emeryturę. W efekcie w niektórych szkołach pojawiają się problemy z obsadą.
 
– Ucieczka osób zdrowych jest możliwa, ale czy tak to powinno wyglądać? Wczoraj była rocznica napaści na Polskę. Nawet w czasie wojny były komplety, chociaż groziła im za to kara śmierci. To zawód wyjątkowy. Na nas ciążą pewne oczekiwania. Mamy swoje powołanie. Musimy pokazać, że jesteśmy godni zawodu nauczycielskiego – podkreśla kurator Nowak w Radiu Kraków.
 

W Małopolsce są są szkoły, gdzie nie ma problemu z obsadą , ale w kilkunastu przypadkach brakuje nawet 30% nauczycieli. Kurator Nowak mówi, że „na dzisiaj nie ma tragedii”, jednocześnie zwraca się jednak do nauczycieli: 

– Apeluję, żeby wszyscy, którzy czują się zdrowi i odpowiedzialni, przychodzili do pracy i opiekowali się uczniami – podkreśla.
 
Więcej w Radiu Kraków.
 
jk
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie