Koronawirus. Minister zdrowia apeluje o dystansowanie się. A wicemarszałek małopolski zaprasza na majówkę

Zbliża się majówka. Długi majowy weekend wiele osób zechce wykorzystać do aktywnego wypoczynku, wycieczek i jazdy na rowerze. Minister zdrowia Łukasz Szumowski apeluje o zdrowy rozsądek i dystansowanie się, bo nadal trwa epidemia koronawirusa. Tymczasem wicemarszałek małopolski Tomasz Urynowicz zaprasza na majówkę w Małopolsce.

Na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego pojawiła się dziś informacja reklamująca atrakcje turystyczne Małopolski. Majówka będzie okazją do ich odwiedzenia. – Wszyscy potrzebujemy kontaktu z przyrodą. Małopolska ma szczególnie bogatą ofertę szlaków i atrakcji turystycznych na świeżym powietrzu. Z tego powodu przedstawiamy przykłady miejsc i atrakcji, już dostępnych w regionie – zachęca wicemarszałek Tomasz Urynowicz. Władze regionu zachęcają więc do wypadów na majówkę w czasie epidemii koronawirusa.

Tymczasem minister zdrowia sugeruje, by majówki nie wykorzystywać do zmiany sposobu zachowania. – Bardzo proszę o rozsądek na majówkę, o to abyśmy się dystansowali, bo od tego zależą kolejne etapy. Wiele zależy od nas samych, na ile odpowiedzialnie będziemy unikać tego typu dużych zgromadzeń, gdzie to dystansowanie jest trudne lub niemożliwe – przekonywał dziś na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

A premier tłumaczył, że dlatego hotele i inne obiekty noclegowe zostaną otwarte od 4 maja, by podczas majówki nie doszło do najazdu turystów na atrakcyjne miejsca.

Jakie atrakcje poleca Urząd Marszałkowski? M.in.:
– Pieniński Park Narodowy, w tym spływ Dunajcem
– Trasy rowerowe w całym województwie
– Kolej drezynową w Regulicach
– Dróżki kalwaryjskie przy Sanktuarium Pasyjno – Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego można też przeczytać: „Tegoroczny długi weekend jest wyjątkowy, bo dalekie podróże zamieniamy na zwiedzanie najbliższej okolicy. Wypady ze znajomymi na wycieczki w gronie najbliższych, bo tak jest bezpieczniej”

GS

Najnowsze

Co w Krakowie