Koronawirus. Minister zdrowia nie pozostawia złudzeń – w tym roku kolonii letnich i obozów dla dzieci nie będzie

Musisz przeczytać

Podczas tegorocznych wakacji nie będą organizowane żadne kolonie i obozy dla dzieci. Taka zapowiedź padła z ust ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

– O takich wakacjach, jakie sobie wyobrażamy i jakie mieliśmy do tej pory, możemy w tym roku zapomnieć. Możemy zakładać, że nie będzie kolonii i obozów letnich – powiedział w porannej rozmowie w RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Równocześnie poinformował, że od 19 kwietnia rząd zacznie „odmrażać” polską gospodarkę. Ale zaznaczył, że „przywracanie gospodarki nie oznacza to bliskiego końca epidemii”. – Na to nie ma perspektywy nawet latem czy jesienią i trzeba będzie czekać do pojawienia się szczepionki – stwierdził szef resortu zdrowia.

Wprawdzie ograniczenia w handlu, przemieszczaniu się w przestrzeni publicznej obowiązują do 19 kwietnia, ale w tym tygodniu rząd może jeszcze zmodyfikować swoje decyzje. Poluzowanie obostrzeń ma zależeć od danych o liczbie nowych zakażeń podczas Świąt Wielkanocnych i tuż po nich.

Nie ma też pewności, czy po 26 marca dzieci wrócą do szkół. Na razie do tego dnia wszystkie placówki oświatowe są zamknięte. Pojawiają się pomysły, by najpierw przywracać naukę w szkołach w tych regionach, gdzie zakażeń jest najmniej.

GS

Koronawirus. Minister zdrowia zapowiada: „Od 19 kwietnia zniesiemy część ograniczeń”. Jakich?

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca