Koronawirus. Będzie nagroda dla gmin z największą liczbą zaszczepionych

Musisz przeczytać

Małopolskie gminy z najwyższą liczbą mieszkańców zaszczepionych na koronawirusa dostaną po 50 tys. złotych. Nagrody finansowe, które mają zwiększyć zainteresowanie szczepieniami w naszym regionie, zostaną wypłacone z budżetu województwa małopolskiego.

Wadze Małopolski planuje wyróżnić 10 gmin w Małopolsce, które do 15 września 2021 roku osiągną najwyższy odsetek mieszkańców zaszczepionych przeciw COVID-19 w regionie. „Województwo Małopolskie przekaże każdej zwycięskiej gminie środki finansowe w kwocie do 50 000 zł, które będą przeznaczone na sfinansowane zadań własnych gmin w zakresie ochrony zdrowia” – zachęcają urzędnicy marszałka. Za zaszczepionych zostaną uznani mieszkańcy, którzy otrzymali pełny cykl szczepień szczepionką przeciw COVID-19 zarejestrowaną w Unii Europejskiej.

– Akcja ma na celu zmotywowanie samorządów lokalnych do zachęcenia Małopolan, aby jak najliczniej zaszczepili się przeciwko COVID-19 jeszcze przed nadejściem kolejnej fali zakażeń SARS-CoV-2. Mimo, że obecnie notujemy mniej zakażeń koronawirusem to walka z pandemią nadal trwa. To od nas samych w dużej mierze zależy jaki przebieg będą miały kolejne fale zakażeń koronawirusem. Pamiętajmy, że szczepionki to nasza najskuteczniejsza ochrona przed chorobami zakaźnymi. Szczepiąc się przeciw COVID-19 wybieramy zdrowie – podkreśla marszałek małopolski Witold Kozłowski.

Obecnie najwięcej zaszczepionych na COVID-19 jest w Krakowie i gminach podkrakowskich – Zielonkach, Wielkiej Wsi, Michałowicach i Skale, gdzie dwie dawki przyjęła już ponad połowa mieszkańców.

Fot. www.gov.pl/web/szczepimysie

Najgorzej pod tym względem jest na Podhalu – w gminie Biały Dunajec zaszczepiło się do tej pory tylko 17,1 proc. mieszkańców.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca