„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Koronawirus. Nie tylko lekarz może dostać nakaz pracy przy pandemii. Ty też!

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Wojewoda małopolski szuka chętnych do pracy w szpitalach polowych i innych placówkach opiekujących się chorymi na koronawirusa. Ale przy okazji informuje, że lekarz i pielęgniarka mogą zostać skierowani do takiej pracy przymusowo. I okazuje się, że taki nakaz może dostać praktycznie każdy!

Jak to możliwe?

„Do pracy przy zwalczaniu epidemii mogą zostać skierowani pracownicy podmiotów leczniczych, osoby wykonujące zawody medyczne oraz osoby, z którymi podpisano umowy na wykonywanie świadczeń zdrowotnych, a także inne osoby, jeżeli ich skierowanie jest uzasadnione aktualnymi potrzebami podmiotów kierujących zwalczaniem epidemii” – czytamy w komunikacie o skierowaniach do pracy. Decyzję o takim nakazie pracy podejmuje wojewoda i to on ocenia, czy skierowania kogoś do pracy w szpitalu lub innej placówce jest „uzasadnione aktualnymi potrzebami podmiotów kierujących zwalczaniem epidemii”.

Oczywiście są wyjątki. Do przymusowej pracy nie można skierować osób, które nie mają 18 lat i które skończyły 60 lat, kobiet w ciąży, matek samotnie wychowujących dzieci. I nakazu nie mogą też dostać posłowie i senatorowie oraz urzędnicy zajmujące najważniejsze stanowiska państwowe. Jeśli nie jesteś w tej grupie, musisz się liczyć, że gdy zabraknie medyków, dostaniesz nakaz walki z epidemią koronawirusa. Ale nie tylko. Przecież dodatkowej pracy biurowej, w obsłudze zaplecza, transporcie itp. jest coraz więcej. Ludzie bez wykształcenia medycznego też są potrzebni.

(GS)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca