Koronawirus w Krakowie. Chyba coś jest nie tak…

Musisz przeczytać

Koronawirus w Krakowie otrzymał właśnie nowy impuls do rozprzestrzeniania się. Listonosze poszli z pieniędzmi do emerytów. Być może za tydzień lub dwa czeka nas lawinowy wzrost zakażeń. O ile będę testy mogące to potwierdzić.

Zostańcie w domach! – słychać apele z ust wszystkich polityków, funkcjonariuszy służb państwowych i lekarzy. Do hasła „Zostańcie w domu” trzeba chyba dodać – nie musicie wychodzić, by się zakazić. Koronawirus przyjdzie do was sam.

Wiem, to przesada. Ale przeczytałem sobie wczoraj w „Dzienniku Polskim”, jak wyglądało dostarczanie emerytur seniorom. Starsze osoby relacjonowały, że listonosz wchodził do mieszkania i odliczał pieniądze na miejscu. A nie można było przekazać pieniędzy w zaklejonych kopertach, z odliczoną kwotą? Pewnie nie, bo nie miał kto tego przygotować, więc listonosz musiał sam sobie poradzić. Narażał w ten sposób nie tylko emerytów, ale i siebie samego, zwłaszcza jeśli przeczyta się relację tej samej gazety o potwierdzonym przypadku zakażenie listonosza z Nowej Huty i jak zabezpieczeni są inni listonosze. Nie ma im czego zazdrościć, choć ze strony Poczty Polskiej padają zapewniania, że zachowane są zasady bezpieczeństwa. Od władz słyszymy, że w szpitalach też jest wszystko ok, a coraz więcej lekarzy i pielęgniarek ma koronawirusa.

Trochę to wygląda na przedwyborczy test listonoszy i seniorów. Jeśli obie strony przetrzymają przekazywanie emerytur, to pewnie i dadzą radę z głosowaniem korespondencyjnym. A prezydent Andrzej Duda oznajmi z rozbrajająca szczerością, że skoro emeryt może normalnie odebrać emeryturę od listonosza, to nie będzie mu nic grozić, gdy skorzysta z głosowania korespondencyjnego.

Ten scenariusz jest realny. Nie dlatego, że koronawirus się nie rozprzestrzeni. Może się okazać, że lawiny chorych nie będzie w oficjalnych statystykach, bo nikt ich nie przebada. Kontrowersje wokół zbyt małej liczby badań są coraz większe, a wczoraj radny Andrzej Hawranek wrzucił jeszcze do sieci wpis, że zabrakło odczynnika potrzebnego do przebadania pobranych próbek. Jak nie będzie badań, to nie będzie i zakażeń.

Grzegorz Skowron

Wybory prezydenckie 2020. Marczułajtis – Walczak: „Staniecie się moralnie współodpowiedzialni…”

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca