Koronawirus w Krakowie. Jest nowa lokalizacja szpitala polowego. Będą dwa takie szpitale

Nie jeden, a dwa szpitale polowe powstaną w Krakowie. O tym, że jeden z nich zostanie zlokalizowany w halach Expo Kraków przy ul. Galicyjskiej, wiadomo już od kilku dni. Drugi znajdzie się w budynku Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof (CUMRiK) przy ul. Kopernika. I ten będzie gotowy wcześniej.

Jak informuje Radio Kraków, CUMRIK, czyli budynek, z którego niedawno wyprowadził się Szpital Uniwersytecki, będzie gotowy na przyjęcie pacjentów w już w poniedziałek. „W tej chwili jest przygotowywany i dostosowywany do potrzeb walki z covidem. Na miejscu będą 32 łóżka internistyczne i 8 miejsc dla pacjentów wymagających intensywnej terapii” – podaje Radio Kraków. Na Kopernika formalnie będzie tymczasowy oddział Szpitala Uniwersyteckiego i to on ma odpowiadać za jego funkcjonowanie.

Od środy, 21 października działalność zawiesiły wszystkie poradnie, które przyjmowały pacjentów w budynku CUMRiK przy ul. Kopernika 50.

W halach Expo Kraków trwają dopiero przygotowania do uruchomienia szpitala. Nie wiadomo, kto ma tam opiekować się pacjentami.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie