Koronawirus w Krakowie. Mnożą się akcje „Zostań w domu”. Zachęca do tego także Viki Gabor

krakow.pl

„Bądźcie superbohaterami! Zostańcie w domu!” – pod takim hasłem Urząd Miasta Krakowa zachęca do udziału w akcji, która ma na celu zachęcanie krakowian do niewychodzenia z domu. Takich akcji nie brakuje w internecie. Do pozostanie w domu zachęca także Viki Gabor.

„Chyba każdy z nas choć raz marzył o tym, aby zostać superbohaterem lub superbohaterką. Nigdy nie było to jednak tak łatwe do zrealizowania, jak właśnie teraz! Pokażcie swoją solidarność z innymi i w najbliższych dniach po prostu… zostańcie w domu! Bo dzięki temu możecie uratować czyjeś zdrowie lub życie” – zachęca krakowski magistrat.

I na swojej stronie internetowej umieścił filmik Viki Gabor, uczennicy krakowskiej szkoły i zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019. Popularna już piosenkarka zachęca do pozostania w domu.

Główny Inspektorat Sanitarny postanowił nawiązać do dnia wagarowicza, który przypada na 21marca. „Ze względu na sytuację sanitarno-epidemiologiczną związaną z koronawirusem – Apelujemy! Przekłady dzień wagarowicza i świętowanie przyjściu wiosny” – apeluje GIS.

Chorągiew Krakowska ZHP im. Tadeusza Kościuszki już od 9 dni prowadzi akcję zachęcania do pozostania w domach. Na każdy dzień wyznacza śledzącym akcję nowe zadanie. „Przez siedzenie w domu dawno nie widzieliście się z Waszymi dziadkami? Dzisiejsze zadanie to idealne lekarstwo na ten problem! Stwórzcie drzewo genealogiczne waszej rodziny. Zapytajcie rodziców, zadzwońcie do dziadków i dowiedzcie się jak się poznali!” – namawia organizacja harcerska.

GS

Koronawirus w Krakowie. Narodowa kwarantanna – powód do dumy czy kłopot?

Zobacz także