Koronawirus w Krakowie. Nagana dla Andrzeja Hawranka za wpis na Twitterze. Sanepid knebluje mu usta

Musisz przeczytać

Radny Andrzej Hawranek, kierownik oddziału administracyjnego Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, został ukarany naganą przez szefa Sanepidu.. Powód? Wpis na Twitterze o tym, że zabrakło odczynnika do wykonywania badań na obecność koronawirusa.

1 kwietnia Andrzej Hawranek zamieścił na swoim koncie na Twitterze wpis o tym, że brakuje odczynnika do badania próbek na obecność koronawirusa. Taką informację potwierdziła później rzeczniczka krakowskiego Sanepidu Dominika Łatak-Glonek. Pisaliśmy o tym…

Wybory prezydenckie 2020. Jak podczas epidemii zbierać podpisy? Wybory trzeba odwołać

Mimo tego Andrzej Hawranek dostał naganę, decyzję podjął szef WSSE w Krakowie Jarosław Foremny. „Ta nieprawdziwa informacja nie tylko godzi w dobre imię Pracodawcy, ale wywołała szeroki negatywny oddźwięk i zbędny niepokój u szeregu obywateli” – można przeczytać w piśmie do Andrzeja Hawranka. Mowa jest w nim także o wcześniejszej decyzji, że informacje związane z bezpieczeństwem epidemiologicznym może przekazywać tylko sam Foremny lub osoba przez niego upoważniona, więc Andrzej Hawranek nie zastosował się do tego polecenia.

„Uważam, że wszyscy obywatele naszego kraju mają prawo do informacji, zastraszyć i zakneblować, obecnej władzy, się nie pozwolę !!!” – napisał na Twitterze radny Hawranek. I odwołał się o decyzji o naganie.

To nie pierwszy przypadek, gdy szefowie placówek odpowiedzialnych za walkę z koronawirusem próbują zamknąć usta osobom, które wytykając błędy i nieodciągnięcia rządzącym. Nawet samo Ministerstwo Zdrowia zakazało wypowiadania się o epidemii konsultantom wojewódzkim.

Warto też pamiętać, że Andrzej Hawranek jest radnym PO, Jarosław Foremny został szefem WSSE w Krakowie, gdy PiS doszło do władzy.

GS

Koronawirus w Krakowie. Pielęgniarka zwolniona za wpis o braku maseczek ochronnych

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca