Koronawirus w Krakowie. Nietypowe zadania dla policjantów

Pandemia to także nowość dla policjantów, którzy otrzymali szereg nowych obowiązków. Jakich? Zobaczcie poniżej.

Funkcjonariusze, oprócz prowadzonych kontroli osób przebywających na kwarantannie, mierzą się z kolejnymi zadaniami, które mają ograniczyć gromadzenie się ludzi, zapobiegając tym samym rozprzestrzenianiu się choroby.

„Od dwóch dni na terenie Krakowa policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie prowadzą działania polegające na sprawdzaniu ilości pasażerów w środkach komunikacji publicznej.Nowe regulacje prawne zobowiązują do zmniejszenia ilości osób w autobusach, tramwajach. Obecnie może w nich przebywać połowa pasażerów w stosunku do liczby dostępnych miejsc siedzących. Kontrole w środkach komunikacji prowadzone są w centrum miasta, na liniach gdzie zwykle występuje największa ilość pasażerów” – informuje policja.

Służby prewencyjne kontrolują natomiast parki, skwery, osiedlowe place zabaw, a także rejon bulwarów wiślanych, czy też Bagrów, które są miejscami szczególnie popularnymi wśród odpoczywających, a skupiającymi podczas ładnej pogody duże grupy osób.

Po krakowskich ulicach nadal porusza się radiowóz, wyposażony w system nagłośnieniowy przy pomocy którego mundurowi przypominają o pozostaniu w domu, unikaniu bezpośredniego kontaktu i zachowaniu odpowiedniego dystansu w miejscach publicznych.

kp

Zobacz także