Koronawirus w Krakowie. Otwarto pierwsze przedszkola, zainteresowanie jest zaskakujące

(fot. Pixabay)

Kraków otworzył dwa pierwsze przedszkola, ale na razie zainteresowania rodziców jest niewielkie. Kiedy zostaną otwarte pozostałe? Na razie nie wiadomo.

11 maja otworzono dwie placówki: oddział przedszkolny znajdujący się w Szkole Podstawowej nr 106 przy ul. Litewskiej 34 oraz przedszkole nr 55 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 przy ul. Urzędniczej 65.

– Otwarte przedszkola spełniają wysokie standardy wymogów sanitarnych, działają w tym samym czasie także zdalnie, tak samo jak pozostałe przedszkola, gdyż tylko pojedynczy rodzice zdecydowali się przyprowadzić dzieci do już otwartych przedszkoli – przyznaje Ewa Całus, dyrektorka Wydziału Edukacji UMK.

Dyrektorzy pozostałych przedszkoli pozostają w ciągłym kontakcie z rodzicami przedszkolaków. Dodatkowo Wydział Edukacji UMK prosi o śledzenie informacji dotyczących otwarcia poszczególnych przedszkoli, które będą publikowane w Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa, a także o sprawdzanie stron internetowych poszczególnych przedszkoli oraz bezpośredni kontakt z ich dyrektorami.

jk, krakow.pl

Zobacz także