Koronawirus w Krakowie. Znowu rekordowa liczba zakażeń

W Krakowie potwierdzono w ciągu ostatniej doby aż 46 nowych zakażeń. Od początku epidemii COVID-19 wykryto u 928 osób. W Małopolsce gorzej jest tylko na Sądecczyźnie.

W ciągu ostatniej doby w Małopolsce potwierdzono 150nowych zakażeń koronawirusem. To nie jest rekord dla naszego regionu, ale i tak to największa liczba zakażeń wśród wszystkich województw. Do tego rekord został pobity dla Krakowa. Pod Wawelem mamy 46 nowych zakażeń koronawirusem. Od początku epidemii w Krakowie koronawirusa wykryto u 928 osób.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 150 osób. To 76 kobiet i 74 mężczyzn, w wieku od 2 do 83 lat, z Krakowa (46 osób), powiatu nowosądeckiego (24 osoby), nowotarskiego (22 osoby), Nowego Sącza (11 osób), powiatu krakowskiego (8 osób), wielickiego (6 osób), powiatów oświęcimskiego i myślenickiego (po 5 osób), wadowickiego i gorlickiego (po 4 osoby), limanowskiego  i brzeskiego (po 3 osoby), suskiego, dąbrowskiego i olkuskiego (po 2 osoby) oraz powiatu tarnowskiego, bocheńskiego i miechowskiego (po 1 osobie).

Ostatniej doby w Małopolsce z powodu COVID-19 zmarły kolejne dwie osoby. „Niestety musimy również poinformować o śmierci 97-letniej kobiety z powiatu bocheńskiego oraz 81-letniego mężczyzny z Krakowa, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 90” – podaje biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Ministerstwo Zdrowia podało, że w całym kraju mamy 771 nowych zakażeń. Zmarło kolejnych 11 osób.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie