Koronawirus w Małopolsce. Nowe zakażenia – teraz na pogrzebie legendy Podhala z rodziny znanych muzyków

Koronawirus w Małopolsce wciąż się rozprzestrzenia. W ostatnim czasie ogniska pojawiły się na dwóch weselach w powiecie limanowskim. Potem do zakażeń doszło w trakcie uroczystości pierwszej komunii w Koninie w powiecie limanowskim. A teraz Sanepid szuka uczestników pogrzebu na Podhalu. W pogrzebie uczestniczyło kilkaset osób, bo zmarła – Zofia Karpiel-Bułecka – była znaną i popularną postacią. To babcia muzyka Staszka Karpiel-Bułecki, a lidera Zakopowera, Sebastiana Karpiel-Bułeckę, nazywała kiedyś  swoim drugim synem.

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, w ciągu ostatniej doby w Małopolsce potwierdzono 19 nowych zakażeń koronawirusem. To dużo mniej niż wczoraj, kiedy odnotowano 35 zakażeń, ale i tak nie ma powodów do optymizmu. Na Podhalu może pojawić się kolejne ognisko zachorowań. Do tej pory powiat tatrzański był jedynym powiatem w Małopolsce, gdzie liczba zakażeń koronawirusem w trakcie całej epidemii nie przekroczyła 10.

Wzrost zachorowań na COVID-19 w Małopolsce to efekt pojawienia się kilku ognisk koronawirusa. W Nawojowej i Podegrodziu (powiat nowosądecki) do zakażeń doszło na przyjęciach weselnych. W Koninie (powiat limanowski) koronawirusa wykryto u dzieci, które uczestniczyły w uroczystościach pierwszokomunijnych. Kolejne ognisko zakażeń możemy mieć na Podhalu.

Jak informuje Tygodnik Podhalański, na pogrzebie Zofii Karpiel była osoba zarażona koronawirusem. „Zakażona koronawirusem osoba odbierała kondolencje na pogrzebie Zofii Karpiel Bułecki. Sanepid apeluje o zgłaszanie się wszystkich osób, które były na pogrzebie. W uroczystościach brały udział setki osób” – czytamy na portalu https://24tp.pl/. Pogrzeb odbył się 2 lipca, tydzień później wynik badania na koronawirusa u jednego z żałobników okazał się pozytywny. Zakopiańskie Centrum Kultury odwołało dzisiejszą (10 lipca) konferencję prasową o wydarzeniach kulturalnych w wakacje.

Wzrost zachorowań na COVID-19 w Małopolsce to efekt pojawienia się kilku ognisk koronawirusa. W Nawojowej i Podegordziu (powiat nowosądecki) do zakażeń doszło na przyjęciach weselnych. W Koninie (powiat limanowski) koroanwirusa wykryto u dzieci, które uczestniczyły w uroczystościach pierwszokomunijnych. Kolejne ognisko zakażeń możemy mieć na Podhalu.

GS

Najnowsze

Co w Krakowie