Koronawirus w Małopolsce. Poszukiwani chętni do pomocy w szpitalach tymczasowych

Władze województwa małopolskiego zaapelowały do zgłaszania się do pracy w szpitalach tymczasowych przeznaczonych do walki z epidemią koronawirusa.

Jak informuje oficjalna strona Urzędu Marszałkowskiego wystartowała rekrutacja do małopolskich szpitali tymczasowych oraz innych placówek ochrony zdrowia zajmujących się leczeniem COVID-19.

„Dołącz do zespołu małopolskich szpitali tymczasowych i innych placówek ochrony zdrowia leczących chorych na koronawirusa! Ze względu na coraz większą liczbę zakażeń konieczne jest powiększenie bazy łóżek dla pacjentów z COVID-19” – czytamy w ogłoszeniu.

Kluczowe znaczenie ma personel medyczny oraz wolontariusze posiadający uprawnienia medyczne i okołomedyczne. Częścią tego zespołu będą lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, ale też pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii.

„Ale potrzebni są też ludzie „dobrej woli” – przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze, mający podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej. Podzielcie się swoimi doświadczeniami i dołączcie do drużyny #SzpitaledlaMalopolski!” – czytamy w komunikacie.

Zgłoszenia można przekazywać za pośrednictwem adresu mailowego: malopolskieszpitaletymczasowe@muw.pl, infolinii 12 210 22 19 działającej w godzinach 7.30-18.00.

(ko)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie