Koronawirus w Małopolsce. Tylko 2 nowe zakażenia w ciągu ostatniej doby

Musisz przeczytać

Przez ostatnie 24 godziny w Małopolsce potwierdzono jedynie 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Do tego liczba osób z aktywnym koronawirusem jest już mniejsza niż liczba Małopolan wyleczonych z COVID-19.

Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, do tej pory w Małopolsce kororonawirusa wykryto u 1129 osób. Ale ten wirus jest aktywny u 509 osób. Liczba ozdrowieńców – 576- jest już większa niż osób z aktywnym koronawirusem.

Optymizm budzi także fakt, że w ciągu ostatniej doby przybyły zaledwie 2 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Od kilku dni w Małopolsce spada liczba nowych zakażeń. A dziś rano badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 tylko u jednej osoby. To młody mężczyzna z powiatu oświęcimskiego, który aktualnie przebywa w izolacji.

Sytuacja w kraju nie jest już tak optymistyczna. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano o 217 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 163 na Śląsku. Od początku epidemii potwierdzono 18746 zakażeń, odnotowano 929 zgonów.

GS

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca