Koronawirus w Małopolsce. Znowu dużo nowych zakażeń

Aż 22 nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono w Małopolsce w ciągu ostatnich 24 godzin. Po kilku dniach niewielkiego wzrostu liczby chorych na COVID-19 znowu mamy więcej zakażeń niż wyzdrowień.

W Małopolsce koronawirusa wykryto do tej poru u 1 099 osób, z tego u 22 w ciągu ostatniej doby. W tym samym czasie do wyleczonych doliczono 20 Małopolan. Liczba ozdrowieńców w naszym regionie wzrosła do 494.

22 nowe zakażenia nie są jakimś tragicznym wynikiem, zwłaszcza przy porównaniu go do Śląska. Ale poprzedniej doby mieliśmy 5 nowych zakażeń i 22 ozdrowienia. A jeszcze wcześniej (12 maja) – 11 zakażeń i 38 wyleczeń. Przez ostatnich kilka dni w Małopolsce mieliśmy do czynienia ze spadkami liczby nowych zakażeń. Dzisiejszy dzień to dość gwałtowny skok w górę.

Tylko dziś rano do koronawirusowych statystyk w Małopolsce doliczono 15 nowych chorych, w tym kolejne dziecko. W grupie osób, u których potwierdzono koronawirusa dzisiaj, jest 6 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 2 do 79 lat. To mieszkańcy powiatu myślenickiego (7 osób), bocheńskiego (4 osoby) i limanowskiego (4 osoby). Wszyscy przebywają w izolacji.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało zaś dziś rano o 265 nowych przypadkach zakażenia w całej Polsce. Ponad 200 zakażeń potwierdzono na Śląsku.

GS

Koronawirus w Krakowie. Test na koronawirusa bez wychodzenia z auta. Mobilny punkt przy Tauron Arenie

Najnowsze

Co w Krakowie