Koronawirus w Polsce: 13 nowych przypadków. Wkrótce liczba pójdzie w tysiące?

Koronawirus / fot. Pixabay

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o trzynastu nowych przypadkach koronawirusa w Krakowie. Żaden z nich nie został zdiagnozowany w Małopolsce.

Potwierdzone wyniki dotyczą dwóch osób z województwa mazowieckiego (Warszawa), czterech osób z województwa lubelskiego (Lublin), trzech osób z województwa dolnośląskiego (Wrocław, Oleśnica), trzech osób z województwa śląskiego (Sosnowiec, Chorzów, Zawiercie) i jednej osoby z województwa łódzkiego (Łódź).

W sumie w tej chwili mamy w Polsce 44 potwierdzone przypadki koronawirusa.

 

Informacje te na antenie TVN24 skomentował minister zdrowia Łukasz Szumowski. – Za tydzień, może trochę dłużej będzie w Polsce nawet tak jak w innych krajach koło 1000 osób z potwierdzonym zakażeniem. Miejmy nadzieję, ze nie – ocenił Szumski dodając, że na razie ten wzrost jest przewidywalny.

Szef resortu zdrowia poinformował również, że w Polsce obecnie jest kilkadziesiąt tysięcy testów, a służby mogą przeprowadzać ich dwa tysiące dziennie – tyle, co Wielka Brytania. – Zrobienie testu trwa mniej niż osiem godzin. Na razie nie ma potwierdzonej skuteczności szybszych testów. WHO nie zalecało innych, bo miały za małą czułość – podsumował.

ml

Zobacz także