Szybkie fakty

Kategoria Koronawirus
Data 18 września 2020
Czytanie ~1 min
Tematy koronawirus, Szpital im. Jana Pawła II, zakażenia koronawirusem
Koronawirus · 18 września 2020 · 1 min czytania

Koronawirus w Szpitalu im. Jana Pawła II!

Autor: Grzegorz Górski Aktualizacja: 18.09.2020 Lokalizacja: Kraków

Na Oddziale Kardiochirurgii Szpitala im. Jana Pawła II doszło do zakażeń koronawirusem. Wśród chorych są zarówno pacjenci, jak i pracownicy personelu. Informacje potwierdziła rzecznik prasowa placówki.

Otrzymaliśmy informację od jednego z naszych czytelników, że na Oddziale Kardiochirurgii Szpitala im. Jana Pawła II doszło do zakażeń koronawirusem. Wśród chorych mieli znaleźć się pacjenci, sekretarka oraz pielęgniarki. Informacje zostały potwierdzone przez Edytę Gajewską, rzeczniczkę Szpitala im. Jana Pawła II.

– Tak, na Oddziale Kardiochirurgii naszego Szpitala mamy wykryte zakażenia wirusem Covid-19. Natychmiast po wykryciu ogniska zastosowaliśmy środki zaradcze. Obecnie kilkanaście osób ma wynik pozytywny, wśród nich są zarówno pacjenci jak i osoby z personelu. Wszyscy chorzy czują się dobrze, są albo bezobjawowi albo skąpoobjawowi. Dyrekcja zdecydowała dziś o zamknięciu Oddziału Kardiochirurgii. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej możliwe było ponowne, bezpieczne otwarcie oddziału – informuje Edyta Gajewska, rzeczniczka Szpitala im. Jana Pawła II.

js

Reklama