Koronawirus. Zaczęło się… Pierwsza krakowska klasa wysłana na kwarantannę

Uczniowie jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 14 zostali skierowani na kwarantannę. Powodem jest oczywiście koronawirus.

Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego były minister edukacji, a obecnie wiceminister – Dariusz Piontkowski zapewniał, że nauka w szkołach w normalnym trybie potrwa nawet do początku przyszłorocznych wakacji. Bardziej pesymistyczne prognozy przedstawił na początku roku szkolnego minister zdrowia Adama Niedzielski, który w Polsat News „zagwarantował” uczniom co najmniej miesiąc lub dwa miesiące nauki stacjonarnej. Już w pierwszych dniach września były przypadki zakażeń koronawirusem w szkołach, a tydzień po pierwszym dzwonku ruszyła ich lawina.

Mamy także pierwszy przypadek koronawieusa w szkole w Krakowie. Zakażenie wykryto u jednego z pracowników szkoły znajdującej się przy ul. Bartla. To najnowsza podstawówka w Krakowie – na Klinach, której budowę zakończono przez 1 września i w której odbyła się oficjalna inauguracja nowego roku szkolnego w naszym mieście.

Inauguracja roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 14 na Klinach

Zdjęcie 1 z 19

(fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl)

– Służby sanitarne pozytywnie zaopiniowały wniosek, a organ prowadzący wyraził zgodę na zawieszenie zajęć do 13 września 2021 r. – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Radio Kraków informuje, że podobny wniosek wpłynął od dyrekcji SP nr 111, gdzie w jednej z klas zarażony jest uczeń. – Sanepid stwierdził, że wniosek jest realny, a więc Wydział Edukacji wyraził zgodę” – mówi cytowany przez rozgłośnię Dariusz Nowak z Urzędu Miasta Krakowa.

Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Jej celem jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników.

Dziś w całym kraju potwierdzono 533 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To największa liczba przypadków covid od wielu tygodni. W Małopolsce mamy 47 nowych zakażeń, w Krakowie – 15.

jk  

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie