Koronawirus. Znowu duży wzrost zakażeń w Krakowie i Małopolsce

fot. KRKnews.pl

Po weekendowym spadku liczby nowych zakażeń koronawirusem znowu mamy wzrosty. I to zarówno w Małopolsce, jak i w Krakowie. W ciągu ostatniej doby w całym województwie potwierdzono 141 nowych przypadków COVID-19, w samym Krakowie – 35. Stolica Małopolski jest już coraz bliej znalezienia się w żółtej strefie z dodatkowymi obostrzeniami.

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, ostatniej doby w Małopolsce potwierdzono 141 nowych zakażeń koronawirusem. W Krakowie COVID-19 wykryto u kolejnych 35 osób. Przez dwie poprzednie doby w Małopolsce liczba nowych zakażeń spadła do kilkudziesięciu dziennie, w Krakowie do ok.10. Teraz znowu mamy znaczący wzrosty nowych przypadków koronawirusa. Dane sanepidu pokazują, że też wykonano znacznie więcej badań. Ostatniej doby było ich ponad 2,1 tys., poprzedniej – o 600 mniej.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 141 Małopolan. To 67 kobiet i 74 mężczyzn, od 5 miesięcy do 96 lat. To mieszkańcy Krakowa (35 osób), powiatu nowotarskiego (21 osób), nowosądeckiego i limanowskiego (po 14 osób), brzeskiego (12 osób), tatrzańskiego (9 osób), tarnowskiego (6 osób), krakowskiego (5 osób), gorlickiego, oświęcimskiego i wielickiego (po 4 osoby), Nowego Sącza i powiatów bocheńskiego, dąbrowskiego, suskiego, wadowickiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów chrzanowskiego i miechowskiego (po 1 osobie).

Są też jeszcze smutniejsze informacje -ostatniej doby w Małopolsce zmarły 3 osoby zakażone koronawirusem. Liczba ofiar śmiertelnych epidemii w naszym regionie wynosi 113. Dziś poinformowano o śmierci 96-letniej mieszkanki Krakowa i 69-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz 52-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego, który przebywał w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu. Dwie z tych osób miały choroby współistniejące

Są również nieco lepsze wiadomości – przez ostatnie 24 godziny do wyleczonych zaliczono 137 Małopolan. Ich liczba wzrosła więc do do 2709. Ale nadal aktywnego koronawirusa ma znacznie więcej osób, bo 3806, w tym 344 przebywa w szpitalach.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało,że w całym kraju potwierdzono 763 nowe zakażenia koronawirusem, najwięcej właśnie w Małopolsce. Zmarło 17 osób z COVID-19. Liczba zakażeń w Polsce od początku epidemii przekroczyła 63 tys., liczba ofiar śmiertelnych dochodzi do 2 tys.

(GEG)

Przygotowania do drugiej fali koronawirusa. Rząd rozważa wprowadzenie obostrzeń!

Zobacz także