Koronawirusowy test dla opozycji. „Kiedy staną w wyborcze szranki…”

fot. Bartosz MORĄG via Foter.com

– W szczególnie trudnych sytuacjach najlepiej można ocenić zachowania polityków opozycji – pisze w felietonie dla KRKnews dr Jerzy Bukowski.

Jerzy Bukowski

Kiedy w grę wchodzi życie i zdrowie rodaków, powinni się oni wykazać umiejętnością twórczego współdziałania ponad wszelkimi podziałami, co oznacza gotowość udzielenia poparcia rządowi, nawet jeżeli na co dzień toczą z nim bezpardonową walkę.

Zagrożenie koronawirusem jest takim właśnie nadzwyczajnym przypadkiem, w którym odpowiedzialni przeciwnicy obozu władzy mogą praktycznie udowodnić, że ich troska o dobro obywateli nie ogranicza się wyłącznie do głoszenia górnolotnych haseł.

Warto obserwować, jak sobie poczyna nasza opozycja w czasie pandemii. Jej postawa pozwoli Polakom na wyciągnięcie stosownych wniosków na przyszłość, kiedy politycy wszystkich opcji znowu staną w wyborcze szranki.

dr Jerzy Bukowski

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl.

Zobacz także