Koszenie trawy w zimie? Tym razem ma to sens

Zazwyczaj widok kosiarki bardziej pasuje do zielonej trawy niż śniegu, ale jak się okazuje, można również kosić trawę w zimie. Taki widok zobaczyli mieszkańcy okolic Parku Tysiąclecia w Nowej Hucie, którzy z niedowierzaniem mogli przyglądać się, jak po parku chodzi mężczyzna z kosiarką i „kosi” pokrytą szronem trawę. Jak się okazuje, jego praca miała sens. 

We wtorkowy poranek (29 listopada) ulice Krakowa pokryła cienka warstwa śniegu, temperatura spadła w okolice zera. To jednak nie pokrzyżowało planów samotnego pracownika, który kosił ośnieżony trawnik w Parku Tysiąclecia. „Zima zaskoczyła ogrodników” – czytamy w komentarzach pod filmem, który zamieszczono na facebookowej grupie „Mistrzejowice rozmawiają”. Na filmie widać, jak mężczyzna w roboczej odzieży przesuwa (kosi?) kosiarką nad pobieloną szronem trawą.

Wydaje się to pozbawione jakiejkolwiek logiki? Nie do końca. Do sprawy odniósł się miejski radny Michał Drewnicki, który w komentarzu pod filmem rzucił światło na poczynania mężczyzny – Dowiedziałem się, o co chodzi. „Dokaszają, bo po bokach stały stare chwasty (wystające badyle) i było zgłoszenie, że utrudnia to zjazd z górki na sankach”. Ekipa zostanie wycofana i wróci jak ustąpi śnieg. Tyle udało mi się dowiedzieć 🙂 – napisał Michał Drewnicki. 

Słowa radnego potwierdziła rzecznik Zarządu Zieleni Miejskiej Aleksandra Mikolaszek,  która w rozmowie z TNV24 powiedziała, iż „mężczyzna z nagrania nie kosił  trawy, tylko usuwał zdrewniałe pędy, które mogłyby być zagrożeniem dla saneczkarzy, zwłaszcza tych korzystających z innych metod zjazdu niż klasyczne sanki”. – W Parku Tysiąclecia jest górka saneczkowa, z której mieszkańcy bardzo chętnie korzystają. Dostaliśmy zgłoszenie od jednego z mieszkańców, że są tam takie stwardniałe pędy roślin, które mogą być zagrożeniem, kiedy trochę śniegu posypie. Dzieciaki będą zjeżdżały i mogłyby sobie zrobić jakąś krzywdę – wyjaśniła Aleksandra Mikolaszek.

fot. screen

(JS)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie