Wiemy, jak będą otwarte apteki w 2023 roku

Znamy już rozkład godzin i dni, w których będą otwarte apteki w Krakowie. Projekt uchwały w tej sprawie prezydent przekazał już radnym. Jedną z najważniejszych informacji w tym wykazie jest wskazanie aptek, które będą czynne całą dobę, przez wszystkie dni, także w najważniejsze święta. Wykazy – poniżej.

Wykazy zawierają informację o adresach aptek oraz godzinach pracy od poniedziałku do piątku, w sobotę i niedzielę, a także w święta i inne dni wolne od pracy. Na liście znalazły się m.in. apteki ogólnodostępne, które zadeklarowały gotowość do pracy w porze nocnej, w niedzielę, święta i inne dni wolne od pracy w systemie ciągłym całodobowym w roku 2023 (Tabela nr 2). Apteki ogólnodostępne pracujące w systemie ciągłym – całodobowym znajdują się w łatwo dostępnych komunikacyjnie punktach na terenie Krakowa.

Rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych został sporządzony na podstawie informacji zebranych z aptek oraz zweryfikowanych we współpracy z Wojewódzkim Inspektoratem Farmaceutycznym w Krakowie. Wykaz z rozkładem godzin pracy aptek ogólnodostępnych zostanie opublikowany na Platformie Informacyjnej serwisu miejskiego Magiczny Kraków (www.krakow.pl) oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa. Poniżej projekt tego wykazu, który wkrótce zatwierdzą radni.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie