Mężowi powiedziała, że złamała nogę i nie może wydostać się z zaspy. Nie żyje 60-letnia mieszkanka Krakowa

Nie żyje 60-letnia mieszkanka Krakowa, której od piątku poszukiwała krakowska policja, straż pożarna, rodzina i ochotnicy.  W piątek w godzinach popołudniowych kobieta miała udać się autobusem na spotkanie z synem i mężem, ale gdy tam się nie pojawiła mąż zadzwonił na policję. Z jego relacji wynika, że kobieta miała złamać nogę, wysiadając z autobusu. Potem ślad po niej zaginął.

Policja i straż od piątkowego wieczoru prowadziły poszukiwania  60-letniej mieszkanki Krakowa. Kobieta miała udać się autobusem w ustalone miejsce, ale gdy tam się nie pojawiła, mąż zadzwonił na policję. Z jego relacji wynika, że kobieta mogła złamać nogę i nie może samodzielnie wrócić do domu. Nocna akcja służb nie przyniosła efektu. Strażacy i ochotnicy prowadzili akcję poszukiwawczą przez całą noc, w rejonie Łuczanowic na Wzgórzach Krzesławickich.

Zaginiona była widziana ostatni raz w piątek 12 stycznia 2024 roku – przekazała Komenda Miejska Policji w Krakowie. Około godziny 14:30 zakończyła pracę na placu Targowym Tomex przy ul. Bieńczyckiej 168 w Krakowie. Funkcjonariusze ustalili, że miała udać się autobusem nieznanej linii w kierunku miejsca zamieszkania na ul. Darwina. W domu czekali na nią mąż i syn.

60-latka nie dotarła jednak do domu. Około godziny 17:30 w piątek, mąż zaginionej skontaktował się z nią telefonicznie. Udało mu się ustalić, że kobieta, wysiadając z autobusu na przystanku, złamała sobie nogę. Zaginiona miała przekazać, że leży w zaspie śniegu i nie jest w stanie samodzielnie się poruszać. Nie podała jednak mężowi lokalizacji, w której się znajdowała.

W sobotę po godzinie 14, służby odnalazły ciało kobiety.  – Zwłoki 60-latki w dniu dzisiejszym zostały ujawnione przez policjantów na terenie jednej z miejscowości w powiecie krakowskim – przekazał Piotr Szpiech,  rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Patrycja Bliska   

Wyznania z aplikacji randkowych — Czego ludzie szukają online?

8 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie