Kraków. Przewrócona hulajnoga powie dziękuje

Musisz przeczytać

Już niedługo hulajnogi Bolt w naszym mieście powiedzą dziękuje, gdy je podniesiesz i ponownie ustawisz do pionu. 

Bolt wprowadza funkcję, dzięki której przewrócone hulajnogi elektryczne od teraz będą odpowiadać „Dziękuję!”. Aby usłyszeć od hulajnogi miłe słowo, wystarczy podnieść do pionu przewrócony jednoślad.

Rozwiązanie wykorzystuje wbudowane sensory, które oceniają położenie pojazdu i gdy osoba podnosi przewróconą hulajnogę, system dźwiękowego powiadomienia reaguje sygnałem wdzięczności. Jest to kolejne rozwiązanie, które ma na celu edukować już nie tylko użytkowników z zasad prawidłowego korzystania z hulajnóg elektrycznych. Od ubiegłego roku działa w aplikacji Bolt narzędzie do prawidłowego parkowania, które wspierane jest przez sztuczną inteligencję.

– Bolt stale rozwija technologie, które mają na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa i komfortu zarówno użytkownikom i użytkowniczkom hulajnóg elektrycznych, jak i innym uczestnikom i uczestniczkom ruchu drogowego. Naszym celem poprzez nową funkcję jest zmniejszenie liczby przewróconych hulajnóg, które nierzadko są efektem wandalizmu. Mamy nadzieję, że hulajnogi mówiące „Dziękuję!” zachęcą ludzi do działania w duchu społecznym i podnoszenia pozostawionych w niewłaściwych pozycjach urządzeń, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia negatywnych skutków wandalizmu – Bartosz Małecki, Senior Operations Manager, Bolt Rentals w Polsce.

Operatorzy hulajnóg w Krakowie robią co chcą? Urząd miasta nawet nie wie, ile hulajnóg jest w mieście

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

15 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
15 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca