Szybkie fakty

Kategoria Drogi
Data 15 marca 2023
Czytanie ~1 min
Tematy asfaltotrawnik, kraków, zdmk
Drogi · 15 marca 2023 · 1 min czytania

Kraków. Zamiast trawnika wylano asfalt z latarnią pośrodku

Autor: Jarosław Strzeboński Aktualizacja: 15.03.2023 Lokalizacja: Kraków

Nie wiadomo kto to zrobił ani po co? Na ulicy Ludwinowskiej w pobliżu dawnego hotelu Forum, pojawił się wyasfaltowany kawałek trawnika. Ma około 5 metrów długości, a na samym środku znajduje się latarnia uliczna. 

Na jesień 2022 roku Zarząd Dróg Miasta Krakowa przeprowadził remont ( nie bez problemów o czym pisaliśmy tutaj ) zniszczonej ulicy Ludwinowskiej. Najpierw wymieniono krawężniki i chodniki po obu stronach drogi na odcinku od ulicy Konopnickiej do Długosza. Ostatnim etapem prac była wymiana nawierzchni jezdni. 

Przy okazji powstało takie „dzieło” ( chociaż mogło tez powstać później). W miejsce istniejącego trawnika położono asfalt. Obrazu dopełnia uliczna latarnia ( wiec chyba to nie jest skrót?). Co drogowcy mieli na myśli, tego nie wiemy. Poprosiliśmy ZDMK o pomoc w rozwiązaniu tej zagwozdki. Jak tylko otrzymamy odpowiedz, zaraz się z nią Państwem podzielimy.

fot. KRKnews

(JS)

Reklama