Kraków zyska nowy ośrodek dla młodzieży. Wiceprezydent Andrzej Kulig: podpiszemy umowę w sierpniu

Wykonawca Młodzieżowego Ośrodka w Łuczanowicach wybrany. Budynek powstanie przy ul. Mycielskiego, bezpośrednio przy istniejącym tam boisku.  „Podpisanie umowy z wykonawcą nastąpi na początku sierpnia. Zgodnie z planem, realizacja zadania ma się zakończyć w 2024 roku” – zadeklarował wiceprezydent Andrzej Kulig. 

Z ośrodka będzie mogło jednocześnie korzystać do 50 osób, a sam pawilon będzie miał ok. 200 m kw. W ośrodku przewidziano m.in. dwie sale: większą ok. 80 m kw., z możliwością podziału systemową ścianką mobilną, oraz mniejszą, ok. 20 m kw., gdzie mógłby się znaleźć stół do ping-ponga. Duża sala będzie wyposażona w system wystawienniczy, instalację audio i wideo, rzutnik i ekran. W pawilonie będzie też szatnia i sanitariaty, magazyn na sprzęt sportowy, zaplecze kuchenne, biuro i ogólnodostępna toaleta.

Nowe oblicze zyska również otoczenie budynku. W ramach zadania realizowane będzie  zagospodarowanie terenu, w tym budowa dojść, dojazdów i miejsc postojowych dla ok. 15 samochodów osobowych i montaż stojaków dla rowerów. Powstanie niezbędna infrastruktura techniczna: sieci, przyłącza oraz instalacje zewnętrzne umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie budynku w tym instalacji OZE, która pozwoli na obniżenie bieżących kosztów utrzymania i funkcjonowania. Budynek pawilonu będzie energooszczędny, a dodatkowo zastosowany w nim zostanie tzw. zielony dach.

Z siedmiu ofert, które wpłynęły w drugim przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych, najkorzystniejsza okazała się propozycja firmy Solstar Homes sp. z o.o.  Zgodnie z planem, realizacja zadania ma się zakończyć w 2024 r. Wartość kontraktu to blisko 3,6 mln zł. Realizatorem zadania jest Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Jarek Strzeboński

 

Najnowsze

Co w Krakowie