Krakowianie zasponsorują miejską…

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie ma nowy plan na ratowanie krakowskiej zieleni. To specjalne pakiety sponsorskie, które mogą wykupować zarówno osoby prywatne, jak i firmy oraz instytucje, które chciałyby wesprzeć krakowską zieleń.

– W zamian za pomoc finansową Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie przygotuje dla ufundowanego przedsięwzięcia odpowiednią tabliczkę informacyjną z podziękowaniem i danymi fundatora – przekonują przedstawiciele ZZM.

Zarząd Zieleni Miejskiej przygotował w sumie 10 propozycji adresowanych do fundatorów, wartych od 150 złotych do 10 tys. złotych. Pierwsza i najtańsza opcja wsparcia krakowskiej zieleni to „Domek dla jeża”. Fundatorzy mogą zasponsorować również „Zielony ekran”, „Wiklinowy szałas”, „50 krzewów”, „Kosz dla parku krakowskiego”, „Ławka dla parku krakowskiego”, „Hotel dla owadów” oraz najdroższe z pozycji „Renowacja rzeźby w parku krakowskim” i „Zieloną wiatę przystankową”, za które trzeba zapłacić 10 tys. złotych.

Dziesiątą i ostatnią propozycją jest „Oferta szyta na miarę”, która adresowana jest do sponsorów, którzy na liście proponowanej przez ZZM nie znaleźli interesującej ich propozycji lub dysponują większymi środkami finansowymi, które chcieliby przekazać na rzecz krakowskiej zieleni.

(pt)

fot. iStock.com/ Gaurav Jassal

Najnowsze

Co w Krakowie