Tajniki prawa podatkowego

Krakowscy studenci będą zgłębiać tajniki prawa podatkowego. Czym jest mechanizm odwróconego podatku VAT i na czym dokładnie polega często niedoceniana praca doradcy podatkowego. Na te i wiele innych pytań, będzie można uzyskać odpowiedź podczas Tax Days – wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Kraków.

Już w najbliższy poniedziałek (18 stycznia, przyp. red.) w Krakowie rozpocznie się Tax Days w trakcie którego, studenci prawa będą mogli zgłębić tajniki związane z podatkami. Celem wydarzenia jest odpowiedzenie na często trudne pytania i wyjaśnienie niejednoznacznych kwestii związanych z podatkami.

W trakcie Tax Days odbędzie się wiele wykładów, prelekcji i warsztatów z udziałem specjalistów w zakresie prawa podatkowego, którzy wprowadzą krakowskich studentów w świat niełatwych i często nie do końca zrozumiałych zagadnień, które są niezbędne do poruszania się w zakresie prawa podatkowego.

Warto zaznaczyć, że w ramach Tax Days oprócz teorii pojawi się również praktyka, która ma za zadanie wyprowadzić dyskusję akademicką z gabinetów wprost do studentów – zachęcają organizatorzy. Poniżej prezentujemy pełny program Tax Days, które odbędzie się w dniach 18 – 20 stycznia.

Poniedziałek, 18 stycznia:
• 13:30 – 15:00
Prezentacja zawodu doradcy podatkowego
– Małopolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych
• 15:00 – 16:30
Przekształcanie spółek jako forma optymalizacji podatkowej
– dr Jowita Pustuł

Wtorek, 19 stycznia:
• 14:30 – 16:00
Ochrona praw podatnika w świetle Konstytucji
– Iwona Biernat-Baran

Środa, 20 stycznia:
• 15:00 – 16:30
Mechanizm odwróconego podatku VAT remedium na wyłudzenia podatkowe?
– Alina Matuszczyk

Najnowsze

Co w Krakowie