W Krakowie powstaje jeszcze jedno gigantyczne centrum handlowe: Cracovia Outlet

Prace już ruszyły. W Krakowie powstanie nowe centrum wyprzedażowe, Cracovia Outlet. Na terenie ogromnej inwestycji znajdzie się miejsce dla blisko 150 sklepów.

Centrum powstanie w Czyżynach, w sąsiedztwie ulicy Nowohuckiej. Obiekt będzie mieć powierzchnię blisko 21 tysięcy metrów kwadratowych. Jak informuje portal Retailnet, centrum powstanie w ramach unikalnego konceptu handlowego typu mixed-use m.in. z retail parkiem, wielkopowierzchniowym sklepem z wyposażeniem wnętrz, hipermarketem spożywczym oraz kompleksem wyposażeniowo-wykończeniowym.

– Cracovia Outlet będzie centrum wyprzedażowym z bogatą i atrakcyjną ofertą handlową, której uzupełnienie stanowiły będą pozostałe elementy kompleksu handlowego. Budowę outletu planujemy w dwóch fazach – w pierwszej powstanie blisko 12 tys. mkw. GLA, w drugiej zaś dobudujmy kolejne 9 tys. mkw. GLA – mówi Krzysztof Gaczorek, Prezes KG Group, cytowany przez portal Retailnet. To spółka GK Group jest inwestorem i deweloperem obiektu.

Otwarcie centrum planowane jest na rok 2019.

To nie jedyne centrum wyprzedażowe, które powstaje w tym rejonie miasta. W outlet zamieni się także Kraków Plaza. W bezpośrednim sąsiedztwie jest także inne centrum handlowe, M1, tuż obok CH Czyżyny i Selgros.

(wm, Retailnet)

fot. materiały prasowe

Zobacz także