Krakowska radna gwiazdą TVN Style

Radna Alicja Szczepańska była bohaterką ostatniego odcinka drugiego sezonu „Inspirujących kobiet”. To program TVN Style, w którym Dorota Wellman opowiada historie wyjątkowych kobiet. Odcinek o radnej Szczepańskiej został zatytułowany „W policji była Żyletą, w Radzie Miasta Krakowa jest Pitbullem”.

„Do niedawna była policjantką, zajmującą się m.in. zbrodniami, gwałtami i rozpracowywaniem mafii. Koledzy nazywali ją Żyletą, bo była ostra i skuteczna. Gdy przeszła do komórki nadzorującej, zaczęło jej brakować adrenaliny i poczuła, że zrobiła już w policji wszystko, co mogła. Wtedy zdecydowała się przejść na emeryturę, na której wytrzymała… dwa tygodnie” – czytamy w zapowiedzi „Inspirujących kobiet” o Alicji Szczepańskiej.

Potem została radną. „Jak dotąd, każdy ze zgłoszonych przez nią projektów, trafił do budżetu miasta. Ta 100-procentowa skuteczność sprawiła, że jeden z radnych nazwał ją „Pitbullem”. Szczepańska doprowadziła m.in. do wprowadzenia dofinansowania do zapłodnienia in vitro, zwiększenia opieki wyręczeniowej dla rodziców osób z niepełnosprawnościami, stworzyła streetbusa dla osób bezdomnych i biednych oraz hostel dla osób LGBT” – chwali radną TVN Style.

Udziałem w programie „Inspirujące Kobiety: radna Szczepańska pochwaliła się na swoim Facebooku.

Alicja Szczepańska: w policji Żyleta, w Radzie Miasta Krakowa Pitbull (tvnstyle.pl)

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie