Krakowski szpital apeluje o pomoc. Potrzebny sprzęt do walki z koronawirusem

Szpital im. Jana Pawła II zwrócił się do krakowian z prośbą o pomoc w zakupie aparatu do donosowej terapii wysokoprzepływowej.

– Jest to aparat używany od około kilku lat w terapii pacjentów z niewydolnością oddechową i stanowi odpowiedź na problemy pojawiające się stosowaniu podstawowych, klasycznych systemów tlenoterapii biernej – wyjaśnia dr n. med. Mirosław Ziętkiewicz, ordynator II Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii na oficjalnej stronie placówki.

U pacjentów, którzy mają uszkodzone płuca przez koronawirusa oraz cierpią na narastający problem duszności, występuje o wiele większe zapotrzebowanie na tlen, narasta częstość oddechów, wysiłek oddechowy i zmęczenie. Przy zastosowaniu tego rodzaj usprzętu ich stan często się poprawia.

– Stosujemy to urządzenie na oddziale od kilku lat, znamy w pełni jego skuteczność i możliwości, na podstawie  własnych doświadczeń jak i wyników badań międzynarodowych – dodaje dr. Ziętkiewicz.

Wszyscy, którzy zechcą wspomóc szpital, wpłacać pieniądze na numer konta 78 1240 4722 1111 0000 4849 1484 z dopiskiem: tlenoterapia covid-19.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie