Krakowski Szpital Specjalistyczny dokupi 12 aparatów do walki z koronawirusem

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II  zamierza zakupić kolejne aparaty do donosowej tlenoterapii wysokoprzepływowej.

Wsparcie na zakup aparatów zadeklarował Wojewoda Małopolski oraz Urząd Marszałkowski w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Medyczny. W szpitalu wciąż biorą pod uwagę możliwość wzrostu liczby ciężkich przypadków hospitalizowanych z powodu koronawirusa, dlatego zamierzają dokupić 12 takich aparatów.

„Aparaty do donosowej tlenoterapii wysokoprzepływowej dostępne w Szpitalu i te, które planuje zakupić Szpital będą służyć leczeniu chorych na COVID-19 oraz pacjentów z innymi ciężkimi schorzeniami układu oddechowego i układu krążenia z całej Polski, w czym specjalizuje się Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II” – czytamy w komunikacie szpitala.

W placówce znajduje się obecnie 12 takich aparatów, z czego w dniu 17 listopada siedem było używanych. Ponadto Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II dysponuje obecnie 49 łóżkami przeznaczonymi dla pacjentów chorych na COVID-19, z których w wyżej wymienionym dniu zajętych było 31.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie