Krakowskie Biuro Festiwalowe nie będzie odwoływać wydarzeń w Centrum Kongresowym ICE

Operator Centrum Kongresowego ICE nie ma na razie zamiaru odwoływać wydarzeń, które odbędą się w obiekcie. Krakowskie Biuro Festiwalowe czeka na decyzje na szczeblu samorządowym, wojewódzkim i rządowym. Jeżeli koronawirus zacznie się rozprzestrzeniać, to koncerty, targi i inne imprezy zostaną zawieszone do odwołania.

Oto oświadczenie Krakowskiego Biura Festiwalowego:

„W odpowiedzi na liczne pytania dotyczące organizacji nadchodzących wydarzeń w Centrum Kongresowym ICE Kraków, pragniemy poinformować, że jako operator obiektu nie planujemy odwoływania imprez w najbliższym czasie lub zmiany ich terminów na późniejsze.
 
Sytuacja ta może ulec zmianie, jeśli zostaną wprowadzone stosowne decyzje na szczeblu rządowym, wojewódzkim lub samorządowym. W przypadku indywidualnych decyzji organizatorów wydarzeń o odwołaniu imprez, zobowiązujemy się podjąć działania mające na celu poinformowanie uczestników o zaistniałej sytuacji z wykorzystaniem wszystkich dostępnych nam kanałów i narzędzi medialnych.
 
Bezpieczeństwo i zdrowie uczestników, organizatorów oraz pracowników jest dla nas najważniejsze, dlatego nieustannie monitorujemy pojawiające się komunikaty Ministerstwa Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Narodowego Instytut Zdrowia Publicznego, a także wdrażamy instrukcje oraz rekomendacje właściwych organów i służb.
 
W przypadku pojawienia się informacji o nakazie odwołania imprez (w tym m.in. kongresów, koncertów, targów, eventów branżowych), zobowiązujemy się niezwłocznie podjąć działania. W związku z faktem, że sytuacja jest niezwykle dynamiczna, pragniemy zaznaczyć, iż pozostajemy także w kontakcie z innymi operatorami obiektów zarówno w kraju, jak i zagranicą, naszymi partnerami oraz klientami.
 
Centrum Kongresowe ICE Kraków jest znaczącym ośrodkiem organizacji wydarzeń z obszaru branży spotkań, dlatego wszelkie decyzje są i będą podejmowane po przeprowadzeniu gruntownych i wnikliwych analiz oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z sekretariatem ICE Kraków (12 354 23 00) lub rzecznikiem prasowym operatora obiektu KBF, pod numerem telefonu: 513 099 671.”

Najnowsze

Co w Krakowie