Maczety, kominiarki, miotacz gazu, pałka, spraye i pięciu mężczyzn w oplu. Kłopoty 26-latka z Krakowa

Maczety i spraye zarekwirowane przez policjantów od wandali, którzy zniszczyli elewacje budynków – informuje małopolska policja. Opel, których podróżowało pięciu mężczyzn, policja zatrzymała w Krzeszowicach. Kłopoty czekają 26-latka z Krakowa, właściciela zarekwirowanych przedmiotów i sprawcy aktów wandalizmu.

W nocy z 19 na 20 sierpnia 2022 roku oficer dyżurny Komisariatu Policji w Krzeszowicach otrzymał zgłoszenie o niszczeniu elewacji jednego z budynków w Krzeszowicach. Na miejsce został skierowany patrol z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Policjanci przeszukując okolicę miejsca zdarzenia natrafili na opla, którym podróżowało 5 mężczyzn. – Uwagę mundurowych zwrócił jeden z pasażerów, który na widok radiowozu zdjął z twarzy kominiarkę – relacjonują policjanci

Zatrzymali zatem ten samochód do kontroli drogowej, wylegitymowali kierowcę i pasażerów oraz sprawdzili przewożony przez nich bagaż. W bagażniku były niebezpieczne przedmioty takie jak maczety, młotek, pałkę typu tonfa, ręczny miotacz gazu, a także kominiarki z emblematami kibicowskimi jednego z krakowskich klubów, W bagażniku leżało także kilkanaście puszek farb w sprayu. Wszystkie przedmioty zostały przez policjantów zarekwirowane.

Okazało się, że należały do kierowcy pojazdu – 23-letniego krakowianina. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że za zniszczenie, poprzez pomalowanie sprayem, elewacji nie tyle jednego, co dwóch budynków oraz betonowego muru w Krzeszowicach odpowiada jeden z pasażerów opla – 26-latek z Krakowa – opowiadają policjanci
Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Po spędzonej tam nocy usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia 3 obiektów. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(red)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie