Kto został wielkim wygranym, a kto poniósł porażkę? Zobaczcie, kto dostanie mandat!

Małgorzata Wassermann po raz kolejny rozbiła bank, uzyskując najlepszy wynik w wyborach. Największym przegranym jest Koalicja Obywatelska, która otrzymała tylko cztery mandaty. Kto został zwycięzcą?

Największymi wygranymi jest Lewica. Ugrupowanie Biedronia, Czarzastego i Zandberga zdobyło aż dwa mandaty! Oznacza to, że e do Sejmu wejdzie Maciej Gdula i Daria Gosek-Popiołek. Gdyby Razem, Wiosna i SLD nie połączyłyby sił, to skutki głosowania byłyby dla lewicowych ugrupowań opłakane.

Najwięcej mandatów

Najwięcej mandatów zdobyło PiS. W Sejmie zasiądą Małgorzata Wassermann, Andrzej Adamczyk, Jarosław Gowin, Jacek Osuch, Ryszard Terlecki oraz Elżbieta Duda. W sumie partia rządząca zdobyła sześć mandatów.

Największy przegrany

Sromotną klęskę poniosła Koalicja Obywatelska. Zdobyła tylko cztery mandaty, zamiast spodziewanych sześciu. W sejmowych ławkach zasiądą weterani jak Paweł Kowal, Ireneusz Raś i Bogusław Sonik. Świeżą krwią będzie Aleksander Miszalski, który do tej pory był radnym.

Z Sejmu odpali wieloletni działacze Platformy. Wśród nich znaleźli się Grzegorz Lipiec, Jerzy Meysztynowicz i Józef Lassota. Czy pójdą na polityczną emeryturę? Kto obejmie ster w małopolskich strukturach Platformy?

Najwięksi szczęsciarze 

Największe szczęście miała Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15. Posłance udało się zdobyć mandat, ale była o włos od przegranej.

Szczęście dopisało również Konradowi Berkowiczowi z Konfederacji. Po klęskach w wyborach samorządowych i do Europarlamentu, w końcu zdobył mandat posła. 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie