Zaatakował karetkę tasakiem. Grozi mu 5 lat więzienia

Karetka została zaatakowana, gdy przejeżdżała przez podkrakowską gminę Liszki. Mężczyzna kopał karoserię ambulansu i uderzał kamieniem w szybę pojazdu. Agresor był kompletnie pijany.

16 września 2022 roku policjanci z Zabierzowa zostali powiadomieni o dewastacji ambulansu przejeżdżającego przez jedną z miejscowości gminy Liszki. – Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili, że nieznany mężczyzna, widząc karetkę, ruszył w jej kierunku z tasakiem w ręku, a gdy się do niej zbliżył, kopnął w karoserię i kilkukrotnie uderzył kamieniem w tylną szybę pojazdu, powodując szkody na kwotę 4 tysięcy złotych – relacjonują policjanci.

Funkcjonariusze poszli do budynku, w którym mężczyzna się ukrył, co potwierdzili świadkowie zdarzenia. Na pukanie nikt nie odpowiadał, więc mundurowi wyważyli drzwi i weszli siłowo do środka. Tam zastali dwóch mężczyzn, jednym z nich okazał się poszukiwany przez nich wandal. To 46-latek mieszkający pod tym adresem. Agresor był kompletnie pijany – miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Oświadczył policjantom, że pił od rana i „nie pamięta, co robił”.

46-latek został przez stróżów prawa zatrzymany. Kolejnego dnia, po wytrzeźwieniu, usłyszał w komisariacie  zarzut zniszczenia mienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie