Loty z Krakowa. Linie podają terminy, od kiedy będą latać z Balic [aktualizacja]

Krakow Airport świeci pustkami od blisko 2 miesięcy. 1 czerwca LOT wznowił rejsy do Warszawy i Gdańska. W czerwcu wznowienie lotów planują m.in. Lufthansa, Wizz Air i Ryanair. Ale na loty na większości tras oferowanych przed epidemią koronawirusa trzeba będzie poczekać znacznie dłużej. Linie lotnicze właśnie podały terminy, od których można rezerwować bilety na ich rejsy.

Loty krajowe były zakazane do 31 maja, międzynarodowe nie mogły się odbywać do 16 czerwca, do niektórych krajów wciąż nie wolno latać. Linie lotnicze operujące z krakowskiego lotniska podają terminy, od których można rezerwować bilety na ich rejsy. I aktualizują te terminy na bieżąco

Na początku czerwca linie lotnicze zweryfikowały swoje plany, teraz zrobiły to po raz kolejny. Większość opóźniła wznowienie rejsów o tydzień lub dwa. Oto najnowsze daty wznowienia lotów:

Kiedy zaczną latać? (aktualizacja – 21 czerwca 2020)

LUFTHANSA – 17 czerwca
WIZZAIR – 17 czerwca
RYANAIR – 21 czerwca

Ryanair zaczyna latać z Balic. Sprawdź, gdzie i kiedy możemy polecieć. Cała siatka połączeń z Krakowa

KLM – 29 czerwca
EL AL – 1 lipca
EASYJET – 1 lipca
AIR FRANCE – 3 lipca
NORWEGIAN – 3 lipca
FLYDUBAI – 4 lipca
SWISS – 6 lipca
AUSTRIAN AIRLINES – 6 lipca
BRITISH AIRWAYS – 10 lipca
JET2.COM – 16 lipca
EUROWINGS – 1 sierpnia
LAUDAMOTION – 1 sierpnia
SAS – 16 sierpnia
TRANSAVIA – 31 sierpnia
FINN AIR – 1 września
Brussels Airlines – 2 września
AEGEAN – zawieszzne loty (wcześniej planowany termin – 3 września)

Zmiany po koronawirusie

Przywracanie lotów będzie się odbywać przy sanitarnych obostrzeniach.

– Będą one wprowadzone na polskich lotniskach, tak aby zapewnić pełne bezpieczeństwo transportu lotniczego. To zachowanie odpowiednich dystansów zarówno na terenie lotnisk, jak i na samych lotach- część miejsc będzie niedostępna do rezerwacji, tak aby te odstępy zostały zachowane. Będzie powszechne badanie temperatury, tak aby osoby, które mają ten podstawowy objaw zakażenia koronawirusem, żeby nie były wpuszczone na pokład samolotu, żeby nie było ryzyka zarażeń – mówił już kilka tygodni temu wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Po każdym rejsie samolot ma być dezynfekowany. Noszenie maseczek będzie obowiązkowe dla pasażerów, załogi samolotu i pracowników obsługi lotniska.

GS

To miały być hity tego lata. Czy tam polecimy w tym roku?

Podgorica

Zdjęcie 1 z 10

Od 23 lutego Wizz Air zaczął latać do Podgoricy w Czarnogórze. Rejsy odbywały się dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele. (Podgorica- fot, commons.wikimedia.org)

Najnowsze

Co w Krakowie