Makijaż permanentny – wszystko co powinnaś o nim wiedzieć!

Makijaż permanentny cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej. Zanim jednak zdecydujemy się na jego wykonanie, dobrze byłoby czegoś się o nim dowiedzieć. Wówczas będziemy mogły określić, czy jest to zabieg, który ma szansę przypaść nam do gustu. Wskazówek do artykułu udzieliła mistrzyni Polski w makijażu permanentnym – Karolina Kumańska, prowadząca swój salon w Krakowie przy ul. Uroczej 32/Lu 1.

Czym jest makijaż permanentny i jakie są jego rodzaje?

Makijaż permanentny polega na zaaplikowaniu na twarz specjalnego barwnika. Posiada on zdolność przenikania na głębokość od 0,3 do 0,8 milimetrów. Wiele osób może zatem dostrzegać pewne podobieństwa pomiędzy makijażem permanentnym a tatuażem. W przeciwieństwie do tatuażu, makijaż permanentny z czasem traci swoją wyrazistość. Nietrudno zatem zgadnąć, że co jakiś czas należy go powtarzać. Większość przedstawicielek płci pięknej decyduje się na taki krok raz na 2-3 lata. Istnieją różne rodzaje makijażu permanentnego. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują permanentny makijaż ust, brwi, a także powiek. 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego?

Niestety, nie zawsze możliwe jest wykonanie makijażu permanentnego. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania do poddania się temu zabiegowi. Przede wszystkim, nie jest on wskazany przedstawicielkom płci pięknej, które spodziewają się narodzin dziecka. Wśród przeciwwskazań do wykonania makijażu permanentnego wyróżnić należy także: cukrzyca, aktywna opryszczka oraz choroby oczu. Z zabiegu tego nie będą mogły skorzystać również kobiety borykające się z łuszczycą czy infekcją o charakterze wirusowym. Co ciekawe, makijażu permanentnego nie będzie można wykonać także u pań stosujących preparat przyspieszający porost rzęs. 

Jak wybrać dobry salon?

Jeśli interesuje Cię usługa, jaką jest makijaż permanentny Kraków, Warszawa czy Poznań dysponują nawet 20-30 lub więcej salonami. Jak wybrać ten najlepszy Każdy, kto chce zdecydować się na wykonanie makijażu permanentnego, powinien jak najstaranniej wybrać salon, w którym skorzysta ze wspomnianej usługi. Największy wybór profesjonalnych salonów mamy oczywiście w dużych miastach, takich jak chociażby Kraków. Dobrym pomysłem będzie na pewno porównanie opinii na temat poszczególnych miejsc. Duża liczba tych pozytywnych sugeruje nam, że warto skorzystać z oferty konkretnego salonu.

Dobrze byłoby też zapoznać się z cennikami poszczególnych salonów piękności. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że cena za wykonanie makijażu permanentnego jest dosyć wysoka. Musimy zatem liczyć się z kosztem od około 500 do nawet 2000 złotych. Wszystko zależy od tego, na jaki konkretnie rodzaj makijażu się zdecydujemy. Niemniej jednak, starannie wykonany zabieg sprawi, że nie będziemy musieli malować się przez kilkadziesiąt miesięcy. 

Artykuł powstał przy współpracy z Karoliną Kumańską, mistrzynią Polski w makijażu permanentnym, prowadzącą swój salon w Krakowie.

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie